Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 210 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Polskie Tulipany dla Japonii.

piątek, 08 kwietnia 2011 11:05
Skocz do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło 11 marca Japonię, miało siłę 9 w dziewięciostopniowej skali Richtera. Wstrząsy spowodowały wiele pożarów, również w rafineriach. Natomiast w elektrowni atomowej Fukushima I doszło do eksplozji. Na dodatek kraj został zalany przez potężną falę tsunami, która zniszczyła wiele dróg i budynków i w efekcie pozbawiła dachu nad głową tysiące osób. Blisko 90 tys. osób uznano za zaginionych.


W przeszłości to Japończycy wspierali Polskę, gdy zmagaliśmy się z powodzią (w 1997 r. oraz w 2010 r.). Oprócz wymiernej pomocy przysyłali latawce w kształcie... latających karpi. Według japońskiej legendy karpie po przepłynięciu pod prąd trudnego odcinka rzeki zamieniają się w smoki. Ponad 200 takich nietypowych latawców do dzisiaj znajduje się w krakowskim muzeum.

To Akcja mieszkańców Olsztyna , Warmii i Mazur , którzy chcą wesprzeć Japończyków. 27 marca w kościołach Warmii i Mazur prowadzona była kwesta na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi i tsunami. Z kolei zespół kameralny Pro Musica Antiqua organizuje przedsięwzięcie "Polskie tulipany dla  Japonii".
 Ma to być cykl spotkań i koncertów (w dniach od 6 kwietnia  do 16 kwietnia) w różnych miastach regionu, zakończony finałowym spotkaniem w Olsztynie. - My przeżywamy to podwójnie, gdyż na co dzień współpracujemy z pianistką Kaori Okuzumi z Japonii, wieloma innymi artystami japońskim - o swoich przyjaźniach z Japonią opowiada nam prof. Leszek Szarzyński.
Wszyscy razem spontanicznie postanowiliśmy zrobić coś dla ludzi z tego kraju. Zwróciliśmy się do naszych władz samorządowych z propozycją udziału oraz prośbą wsparcia naszej społecznej charytatywnej akcji.
Wielkiej pomocy w organizacji całego przedsięwzięcia udzielił nam  Senator ziemi mazurskiej p. Marek Konpka. W naszych audycjach w Radio Wnet często mówimy o potrzebie nowej jakości w przestrzeni publicznej. Partycypacja społeczeństwa obywatelskiego w rozwoju wspólnej przyszłości naszego kraju jest sprawą wielkiej wagi. Postrzeganie roli samorządów, pracy wykonywanej przez przedstawicieli władz przez nas wybranych kształtuje ogólny system wartości nas samych.

Praca nad organizacją takiego przedsięwzięcia jak Akcja charytatywna Polskie Tulipany dla Japonii uczy ogromnie dużo. Bywa momentem weryfikacji postawy przyjmowanej przez ludzi, którym powierzyliśmy władzę nad funkcjonowaniem państwa wszak w naszym imieniu. Dziś w prosty sposób zastanawiamy się nad  wyborami.
Uzyskaliśmy honorowy PATRONAT
Ambasada Japonii w Polsce

zaszczytna funkcja i mamy zamiar godnie się z niej wywiązać. Nasze spotkania mają przybliżyć historię i współczesność Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

 

 

 

 

6 KWIETNIA 2011 olsztyńskie Collegium Copernicaum. Czas spędzony na niezwykle mądrych pogawędkach z profesorem biologii ze studentami i uczniami. Zapraszamy w  Radio Wnet na kolejny wirtualny spacer z różnorodnymi przemyśleniami. Spacer refleksyjny po rzeczywistym spotkaniu w kawiarnianym klubie profesorów UWM.  Podążając w pogoni za nowoczesną technologią i nadążając za blaknącym kontaktem mistrz-uczeń snujemy rozważania nad tragedią spowodowaną kataklizmem trzęsienia ziemi w Japonii... w pewnym sensie  broniącą się natura przed nami ludźmi i naszą ekspansją wystawi rachunek zysków i strat dla stylu życia ludzkości .

 W zaplanowanych spotkaniach chodzi o bezpośredni i indywidualny kontakt z wymiarem ludzkiej potrzeby wsparcia duchowego jaki możemy dać sobie a szczególnie mieszkańcom wschodniej części Japonii dotkniętej kataklizmem trzęsieni ziemi. Kształcąc innych sami się rozwijamy, pod wyrozumiałym okiem studentów, gości Collegium Copernicanum i naszych czytelników w Radio Wnet.
 I o tym właśnie chcielibyśmy Państwu opowiedzieć z prof. Stanisławem Czachorowskim i jego gośćmi.

Opracowanie:
 Zofia Wojciechowska, Stanisław Czachorowski, Tymoteusz Wojciechowski

Prowadzenie prezentacji:  mgr Zofia WojciechowskaSponsor florystyczny spotkania: Euroflorist www.euroflorist.pl
Pracownia Eko- Florystyczna ' Magiczne Chwile" www.kwiatymragowo.pl
Patronat medialny: Radio Wnet, ForumKwiatowe.pl, Collegium Copernicanum  

 

                                                                    *   *    *


Podajemy konto Pomoc dla Japonii

 Wpłaty za pośrednictwem Ambasady Japonii

Prosimy o wpłaty na poniższy rachunek. Mogą Państwo dokonać przelewu z rachunku bankowego lub na poczcie. Bezpośrednie wpłaty w gotówce przyjmujemy także w Dziale Konsularnym Ambasady (Ul. Szwoleżerów 8) oraz w Wydziale informacji i Kultury (Al. Ujazdowskie 51). Zarówno wpłaty na rachunek, jak i gotówka przyjmowane są do 23 września br. Otrzymane wpłaty zostaną zebrane i przekazane Japońskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Account name : Ambasada Japonii – Pomoc
Account owner's address: ul. Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa
Account number: 22 2210 0009 0000 0000 0010 3956
Bank name: Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) S.A.
Bank SWIFT code: BOTKPLPW

Uprzejmie prosimy o wpisanie w tytule przelewu imienia, nazwiska i adresu oraz tytułu naszej Akcji POLSKIE TULIPANY DLA JAPONII

Prowizję od przelewu na wszystkie powyższe konta pokrywa wpłacający.

Dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie.

więcej na www.radiownet.pl/radio/zielone-dzieciaki/

 

 

 

fot. Google

St. Czachorowski, Collegium Copernicanum

 

Podziel się
oceń
0
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 23 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  73 979  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Zosia - dla tych, co nie pamiętają. O mnie już było na zosiakwiatnatura.bloog.pl
A teraz chcę by było o Was. Zapraszam Cię tu, gdzie kwitną zielone opowiastki i świat jest choć troszeczkę bardziej tęczowy. Witaj i z nami czytaj. Opowiedz gdzie powstają Twoje sny, bo najważniejszy w tym tutaj jesteś Ty!

O moim bloogu

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone ...

więcej...

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone rozanielone,, dyrdymały,, to sposób zuchwały na niepogodę ducha... śmiej! się z nami! śmiej! HEJ!!!

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

NASZ ADRES zosiakwiatnatura@o2.pl WITAM!!! ZIELONE DZIECIAKI Z MAZURSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ORAZ www.naszedzieci.org.pl CZD WARSZAWA www.sszpitalne.edu.pl SZCZECIN A TAKŻE CZĘSTOCHOWĘ HEJ! www.zielonedzieciaki.bloog.pl JESTEŚMY NA www.zosiakwiatnatura.bloog.pl TERAZ www.zosiakwiatnatura2.bloog.pl POLECAM Mazurski Park www.mazurskipark.pl , www.bzura.eu ODWIEDZAJ Leśny Kompleks Promocyjny -Spychowo. CZEKAM www.podzoltaroza.pl www.ksiaznica.szczecin.pl ZIELONE- HEJ! www.blog.euroflorist.pl ZAJRZYJ www.zs1mragowo.edu.pl www.zssmragowo.edu.pl www.mragowo.pl CZYTAJ-:) www.calapolskaczytadzieciom.pl www.jezioro.com.pl www.nataliajewtuch.eu www.wigry.org www.superwomeneka.blogspot.com WSTĄP DO TEATRU! www.pogotowie-teatralne.home.pl www.pogotowie-teatralne.blog.onet.pl POSŁUCHAJ PROSZĘ Pro Musica Antiqua TAKŻE Pawła Bębenka Desiderii Carmina www.edycja.pl COŚ LEKKIEGO... Zespołu Feel www.feel.net.pl

Statystyki

Odwiedziny: 73979

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl