Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 209 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Konferencja w Sejmie RP. Poziom świadomości ekologicznej Polaków w kontekście budowy „zielonej gospodarki”.

poniedziałek, 13 czerwca 2011 14:48
Skocz do komentarzy

Otrzymaliśmy zaproszenie na 98. posiedzenie senackiej Komisji Środowiska organizowane we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju, które odbędzie się o godz. 10.00 w dniu 14 czerwca 2011 roku w sali 217 budynku Senatu RP przy ul. Wiejskiej 6 w Warszawie.

 

Specjalnie w wywiadzie o konferencji prezes InE dr Andrzej Kassenberg dla Radio Wnet i mieszkańców Mazur gdzie działa nasze Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

 

 

Posiedzenie będzie miało charakter seminaryjny, a tematem będzie: Poziom świadomości ekologicznej Polaków w kontekście budowy „zielonej gospodarki”. Świadomość ekologiczna Polaków jest znacznie niższa niż reszty obywateli Unii Europejskiej. Wiedza Polaków na temat ochrony środowiska, klimatu, czy przyrody jest, powierzchowna, a ich zaangażowanie w sprawy poprawy jakości środowiska, mimo deklaracji, niewielkie. Jeśli chodzi o młodzież widać, że znajomość problematyki związanej ze środowiskiem naturalnym jest zastraszająco mała. Budzi to duże obawy o przyszłość podejmowanych działań w dziedzinie ochrony środowiska, czy też szerzej w możliwość prowadzenia „zielonej” gospodarki.

 

Celem spotkania w Senacie RP jest wywołanie debaty publicznej na temat postaw ekologicznych Polaków. Wyjściem do rozważań będzie prezentacja wyników i raportów z badań socjologicznych (2008-2010) na temat świadomości ekologicznej dorosłych i młodzieży gimnazjalnej przeprowadzonych przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i wcześniejszych badań przeprowadzonych przez InE.

Panel dyskusyjny poprowadzi prof. Michał Kleiber prezes Państwowej Akademii Nauk, a w panelu wezmą udział: prof. Anna Karmańska prorektor ds. dydaktyki i studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Katarzyna Barbara Duczkowska-Małysz z Katedry Analizy Rynku i Konkurencji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dr Jan Rączka prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prof. Witold Orłowski główny doradca ekonomiczny PwC, prof. Andrzej Mizgajski prezes Green Cross Poland, oraz przedstawiciel Senatu RP z Komisji Środowiska. Spotkanie ma charakter rozbudowany i odbędzie się w formie debaty. W tym miejscu wypada nam dodać, że dr Kassenberg był gościem Radio Wnet a sam Instytut na Rzecz Ekorozwoju jest szeroko znany z swych opiniotwórczych prac służących prawidłowemu rozwojowi budowania świadomości w zakresie ochrony środowiska.

 

 

Serdecznie zapraszamy źródło: Zaproszenie InE

 

 

 

Podziel się
oceń
0
1Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 23 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  73 973  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Zosia - dla tych, co nie pamiętają. O mnie już było na zosiakwiatnatura.bloog.pl
A teraz chcę by było o Was. Zapraszam Cię tu, gdzie kwitną zielone opowiastki i świat jest choć troszeczkę bardziej tęczowy. Witaj i z nami czytaj. Opowiedz gdzie powstają Twoje sny, bo najważniejszy w tym tutaj jesteś Ty!

O moim bloogu

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone ...

więcej...

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone rozanielone,, dyrdymały,, to sposób zuchwały na niepogodę ducha... śmiej! się z nami! śmiej! HEJ!!!

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

NASZ ADRES zosiakwiatnatura@o2.pl WITAM!!! ZIELONE DZIECIAKI Z MAZURSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ORAZ www.naszedzieci.org.pl CZD WARSZAWA www.sszpitalne.edu.pl SZCZECIN A TAKŻE CZĘSTOCHOWĘ HEJ! www.zielonedzieciaki.bloog.pl JESTEŚMY NA www.zosiakwiatnatura.bloog.pl TERAZ www.zosiakwiatnatura2.bloog.pl POLECAM Mazurski Park www.mazurskipark.pl , www.bzura.eu ODWIEDZAJ Leśny Kompleks Promocyjny -Spychowo. CZEKAM www.podzoltaroza.pl www.ksiaznica.szczecin.pl ZIELONE- HEJ! www.blog.euroflorist.pl ZAJRZYJ www.zs1mragowo.edu.pl www.zssmragowo.edu.pl www.mragowo.pl CZYTAJ-:) www.calapolskaczytadzieciom.pl www.jezioro.com.pl www.nataliajewtuch.eu www.wigry.org www.superwomeneka.blogspot.com WSTĄP DO TEATRU! www.pogotowie-teatralne.home.pl www.pogotowie-teatralne.blog.onet.pl POSŁUCHAJ PROSZĘ Pro Musica Antiqua TAKŻE Pawła Bębenka Desiderii Carmina www.edycja.pl COŚ LEKKIEGO... Zespołu Feel www.feel.net.pl

Statystyki

Odwiedziny: 73973

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl