Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 210 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Koncert na rzecz polskich dzieci z Syberii 19 czerwca!

piątek, 17 czerwca 2011 21:08
Skocz do komentarzy

W dniu 19 czerwca o godzinie 13.00 w kościele św. Wojciecha odbędzie się koncert charytatywny na rzecz polskich dzieci z Syberii- potomków polskich zesłańców. Dzięki wielu niezwykłym ludziom udaje się nam równie niezwykła rzecz.
  ZHP z Mrągowa i Legionowa przy ogromnym wsparciu władz miasta Legionowo i Powiatu Legionowo
organizujemy wspólnie środki na pokrycie kosztów pobytu i program pobytowy dzieci w Polsce.

 Stowarzyszenie Zielone Dzieci zainicjowało i wspiera projekt przyjazdu dzieci polskich z Syberii na wspólny pobyt z grupą harcerzy polskich z Białorusi na kolonie harcerskie do Mrągowa w miesiącu lipcu.  Dzięki staraniom harcerzy mrągowskich ZHP Hufiec Mrągowo i Legionowo harcerze zaśpiewają dla Polaków z Syberii, na rzecz polskich dzieci potomków Polaków- zesłańców na Syberię. Gorąco popieramy wszystkie te działania.

 Razem z władzami i mieszkańcami Mrągowa,Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, MSMTEW i Senatorem Markiem Konopką, Biurem Polonijnym Senatu RP oraz wieloma innymi udzielimy im gościny na mazurskiej ziemi.


  Zapraszamy podopiecznych polskiego stowarzyszenia z Syberii, którego celem jest dokumentowanie śladów polskości.  Od 2002 r. „Polonia”organizuje przy pomocy finansowej Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” coroczną Konferencję pracowników muzealnych i archiwistów „Polski temat w pracy muzeów i archiwów Chakasji i Kraju Krasnojarskiego (2002 r. – Minusińsk, 2003 r. – Abakan, Minusińsk, 2004-2007 r. – Krasnojarsk). Prezes Organizacji Sergiusz Leończyk jest autorem koncepcji jedynej w swoim rodzaju wystawy stałej w Muzeum Krajoznawczym w Minusińsku „Polacy Kraju Minusińskiego” (2001 r.) oraz jej wersji planszowej (2003 r.), wystawy czasowej „Polacy-przesiedleńcy w Południowej Syberii XIX-XX ww.” w Chakaskim Muzeum Republikańskim w Abakanie (2003 r.). Oprócz wystaw przygotowanych przez miejscowe muzea Organizacja prowadzi na terenie całej Rosji wystawy udostępnione przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie: „Mickiewicz-Puszkin – poeci dwóch narodów”, „Henryk Sienkiewicz – laureat Nobla” oraz „Stefan Żeromski – wybitny pisarz polski”. Organizacja „Polonia” od samego początku powstania troszczyła się o powstanie polskiego księgozbioru, niezbędnego do nauczania języka polskiego oraz o propagowanie osiągnięć kultury polskiej. Prezes „Polonii” aktywnie współpracuje ze wszystkimi bibliotekami na terenie Syberii, a w sprawach kompletacji z polonicami z Rosji z Biblioteką Narodową w Warszawie i Biblioteką Towarzystwa Chrystusowców w Poznaniu.

W roku 1999 r. zrodził się pomysł założenia przy Narodowej Bibliotece w Abakanie Centrum Książki Polskiej, zaczęto kompletację księgozbioru. W roku 2005 przy współpracy Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie oraz Ministerstwa Kultury Chakasji otwarto pierwsze w Federacji Rosyjskiej Centrum Książki Polskiej. Strona polska zajęła się wyposażeniem i remontem lokalu Centrum (Fundacja „Semper Polonia”, Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie), natomiast Ministerstwo Kultury Chakasji przydzieliło stały etat kierowniczki Centrum. Obecnie Centrum Książki Polskiej ma szeroko zakrojoną działalność i służy nie tylko jako wypożyczalnia, lecz także organizuje wystawy, prezentacje nowych książek polonijnych. Przy Centrum odbywają się sobotnie kursy języka polskiego dla dorosłych, działa klub studencki i klub kina polskiego „Harmonia”.*

 

 

 

źródło : http://www.rodacynasyberii.pl


Dzieciakom można pomóc dokonując wpłat bezpośrednio na rachunek ZHP-

" Kolonie dla dzieci polskich z Syberii"
NUMER KONTA Bank Spółdzielczy Mrągowo
32 8848 0008 0000 0244 2006 0001

Podziel się
oceń
0
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 23 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  73 977  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Zosia - dla tych, co nie pamiętają. O mnie już było na zosiakwiatnatura.bloog.pl
A teraz chcę by było o Was. Zapraszam Cię tu, gdzie kwitną zielone opowiastki i świat jest choć troszeczkę bardziej tęczowy. Witaj i z nami czytaj. Opowiedz gdzie powstają Twoje sny, bo najważniejszy w tym tutaj jesteś Ty!

O moim bloogu

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone ...

więcej...

Jest częścią projektu pod nazwą "Zielone Dzieciaki - Ogród Cudów". To wspólne miejsce naszych spotkań i wszystkich tych, którzy kochają zielony świat. Motto: "Bliżej natury - bliżej serca" szalone rozanielone,, dyrdymały,, to sposób zuchwały na niepogodę ducha... śmiej! się z nami! śmiej! HEJ!!!

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

NASZ ADRES zosiakwiatnatura@o2.pl WITAM!!! ZIELONE DZIECIAKI Z MAZURSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ORAZ www.naszedzieci.org.pl CZD WARSZAWA www.sszpitalne.edu.pl SZCZECIN A TAKŻE CZĘSTOCHOWĘ HEJ! www.zielonedzieciaki.bloog.pl JESTEŚMY NA www.zosiakwiatnatura.bloog.pl TERAZ www.zosiakwiatnatura2.bloog.pl POLECAM Mazurski Park www.mazurskipark.pl , www.bzura.eu ODWIEDZAJ Leśny Kompleks Promocyjny -Spychowo. CZEKAM www.podzoltaroza.pl www.ksiaznica.szczecin.pl ZIELONE- HEJ! www.blog.euroflorist.pl ZAJRZYJ www.zs1mragowo.edu.pl www.zssmragowo.edu.pl www.mragowo.pl CZYTAJ-:) www.calapolskaczytadzieciom.pl www.jezioro.com.pl www.nataliajewtuch.eu www.wigry.org www.superwomeneka.blogspot.com WSTĄP DO TEATRU! www.pogotowie-teatralne.home.pl www.pogotowie-teatralne.blog.onet.pl POSŁUCHAJ PROSZĘ Pro Musica Antiqua TAKŻE Pawła Bębenka Desiderii Carmina www.edycja.pl COŚ LEKKIEGO... Zespołu Feel www.feel.net.pl

Statystyki

Odwiedziny: 73977

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl